Обратно към ЦРЧР

Трети регионален eTwinning форум с домакин 139. ИОУ в гр. София, 2 юни 2025 г.

2
Jun
'25
юни 5, 2025

На 2 юни 2025 г., със съдействието на Център за развитие на човешките ресурси в ролята му на Национално звено за координация по дейност eTwinning, както и на Национална агенция по Програма „Еразъм+“ и Програма „Европейски корпус за солидарност“, по инициатива на ръководството на 139. ИОУ „Захарий Круша”, гр. София, се проведе eTwinning обучение за начинаещи.

В семинара участваха 27 учители от 139. ИОУ и eTwinning/Еразъм екипи от 128. СУ, 120. ОУ, 88. СУ и Националната финансово-стопанска гимназия (НФСГ) в гр. София. Лектор на събитието беше eTwinning посланик Цветелена Таралова. Участниците се запознаха с платформата ESEP и последните новости в нея, регистрираха се в сайта и в секцията eTwinning.

Бяха представени добри практики по проекти с теми като Online Friends, Documentary Journeys, AI Adventures, както и в направленията: приобщаващо образование, цифровизация на учебния процес, опазване на околната среда и STEM. По време на форума беше представено и участието на Вергиния Веселинова – Еразъм координатор в 139. ИОУ – в Диалог на високо ниво между Европейския съюз и Китай на тема „Как да реализираме по-приобщаващо образование в областта на STEM обучението и да увеличим участието на жените“, провел се през октомври 2024 г. в Китай.

Заместник-директори и координатори по програма „Еразъм+“ от 128. СУ и НФСГ представиха своите акредитирани проекти, обмени се ценен опит и се обсъдиха бъдещи партньорства. Подобно събитие се провежда за трета поредна година – този път с участието на пет столични училища, които задълбочиха сътрудничеството помежду си и продължиха традицията за обмен на добри европейски практики.

Екип eTwinning България